Infolinia 737 323 285

Rusztowania aluminiowe

Czym są rusztowania aluminiowe? Są to konstrukcje przeznaczone do wykonywania prac na wysokościach. Rusztowania aluminiowe cieszą się dużym uznaniem, ze względu na zastosowanie aluminium jako materiału konstrukcyjnego. Aluminium wyparło rusztowania stalowe, oferując niemalże te same możliwości, przy niższych kosztach utrzymania i większej wygodzie użytkowania. Jednym z największych producentów, mających w ofercie rusztowania alu, pozostaje Krause — produkty tej firmy znajdziesz w ofercie sklepu Briceo.pl

Rusztowania aluminiowe

Rusztowanie aluminiowe Krause 710116 Climtec Podstawa Rusztowanie aluminiowe Krause 710116 Climtec Podstawa
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 2 188,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 776075P Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 776075P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 20 951,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 777072P Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 777072P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 22 950,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 786074P Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 786074P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 26 900,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 787071P Rusztowanie jezdne STABILO 10,3m Krause 787071P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 30 231,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 771087P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 771087P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 19 855,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 772084P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 772084P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 21 575,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 773074P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 773074P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 22 523,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 774071P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 774071P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 24 302,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 781086P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 781086P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 26 413,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 782083P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 782083P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 28 603,00 zł
szt.
zobacz więcej
Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 783073P Rusztowanie jezdne STABILO 10,4m Krause 783073P
duża ilość
Producent: Krause
Cena: 29 297,00 zł
szt.
zobacz więcej

Jakie rusztowanie aluminiowe kupić?

Jeżeli zdecydowałeś się na zakup rusztowania alu, musisz zastanowić się nad jego przeznaczeniem. Na rynku obecnych jest wiele modeli, które różnią się od siebie parametrami. Cena rusztowania aluminiowego zależeć będzie przede wszystkim od parametrów, jakie dany model oferuje. Z tego powodu przed podjęciem ostatecznej decyzji, trzeba zastanowić się nad takimi kwestiami, jak:

Wysokość

Wysokość rusztowania uzależniona jest od wysokości budynku, przy którym najczęściej będziesz pracować. Rusztowanie aluminiowe 4m i rusztowanie aluminiowe 5m doskonale sprawdzą się przy pracach wokół domu i w ogrodzie. Rusztowanie aluminiowe 7m i rusztowanie aluminiowe 8m wprowadzają już możliwość pracy przy blokach i wysokich domach jednorodzinnych. Takie rusztowania znajdują zastosowanie przy malowaniu fasady, czy też przy pracach dekarskich.

Ilość użytkowników

Kolejnym aspektem jest ilość osób jednocześnie korzystających z rusztowania. Rozmiar platformy roboczej ma znaczenie zwłaszcza w przypadku firm zajmujących się pracami budowlanymi, gdzie pracowników jest więcej. W ofercie Briceo.pl znajdziesz wiele rusztowań o różnych rozmiarach platformy roboczej. Niezależnie od tego, czy przyda Ci się rusztowanie aluminiowe 6m czy rusztowanie aluminiowe 7m — znajdziesz je w naszym asortymencie.

Miejsce i częstotliwość prac

Miejsce pracy warunkuje potrzebę wyboru odpowiedniego modelu. Rusztowanie aluminiowe 8m może być dobrym wyborem do pracy z dwukondygnacyjnym domem jednorodzinnym, aczkolwiek jeżeli znajduje się on na nierównym podłożu, należy wybrać wariant do niego przystosowany. Cena rusztowania aluminiowego to aspekt, który jest istotny pod kątem częstotliwości korzystania z danego rusztowania. Jeżeli potrzebujesz rusztowania do pracy z niższymi budowlami, wybierz rusztowanie aluminiowe 5m.

Transport rusztowania aluminiowego

Rusztowanie aluminiowe 4m, rusztowanie aluminiowe 5m czy rusztowanie aluminiowe 6m? Niezależnie od potrzebnej wysokości roboczej istotną kwestią jest sam transport konstrukcji. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku amatorów i półprofesjonalistów, którzy nie dysponują flotą dostosowaną do transportu wielkogabarytowego. Każde rusztowanie aluminiowe Krause jest składane i stosunkowo lekkie, w wyniku czego ich przenoszenie i przewóz nie stanowią najmniejszego problemu.

Rusztowanie aluminiowe Krause – w jakich pracach może być wykorzystane?

Rusztowanie aluminiowe wykorzystywane jest do pracy na wysokościach. Najczęściej sprawdza się podczas malowania fasad i elewacji budynków, montażu dachu czy tynkowania, a także przy pracach rozbiórkowych. Rusztowanie aluminiowe 5m i rusztowanie aluminiowe 6m pozwolą usunąć sople lodu zimą lub też zamontować system rynien wokół domu, podczas gdy rusztowanie aluminiowe 7m świetnie poradzi sobie np. z montażem okien na większych wysokościach.

Jakie są główne zalety rusztowań aluminiowych?

Aluminium

Jest to wytrzymały i odporny mechanicznie materiał konstrukcyjny. Producenci wybierają go także ze względu na prostą obróbkę — można go wygodnie formować i łączyć. Łączenia elementów aluminiowych mogą być nitowane, spawane lub klejone. Aluminium przystosowane jest także do pracy w różnych warunkach. Dla przykładu — stosując rusztowanie aluminiowe 7m możesz pracować także w deszczu, gdyż aluminium jest wodoodporne.

Bezpieczeństwo

Ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe rusztowania alu zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa pracy. Niezależnie od tego, czy w Twoim posiadaniu jest rusztowanie aluminiowe 4m, rusztowanie aluminiowe 7m czy rusztowanie aluminiowe 6m — każde z nich jest tak samo odporne na uszkodzenia mechaniczne, temperatury i opady. Rusztowania aluminiowe Krause często mają stopki antypoślizgowe, umożliwiające pracę na każdym podłożu — rusztowania tego producenta znajdziesz w ofercie Briceo.pl

Rusztowania aluminiowe — wygoda użytkowania

Rusztowania aluminiowe są bardzo wygodne w użytkowaniu, co również przekłada się na ich popularność i uznanie. Aluminium jest materiałem odpornym na wiele czynników, w wyniku czego nie wymaga wykonywania częstych, zaawansowanych prac konserwacyjnych. Do tego dochodzi omawiany wcześniej aspekt transportu — np. rusztowanie aluminiowe 6m jest stosunkowo lekkie i można je zdemontować na czas przewozu, co wpływa na komfort użytkowania.

Montaż rusztowań aluminiowych

Ogromną zaletą rusztowania aluminiowego jest jego montaż i demontaż. Rusztowania dostarczane są do klienta w formie części wymagających złożenia. Sam montaż jest bardzo prosty i umożliwia niemal natychmiastowe rozpoczęcie użytkowania. Montaż nie wymaga korzystania z dodatkowych narzędzi, co jest dodatkowym udogodnieniem. Rusztowanie aluminiowe 5m może być złożone bardzo szybko, przez co prace wokół domu można rozpocząć szybciej.

Rusztowania aluminiowe czy stalowe?

Porównując te 2 rodzaje rusztowań, należy wziąć pod uwagę ich wytrzymałość. Stal jest materiałem o jeszcze większej wytrzymałości mechanicznej, dlatego rusztowania stalowe zalecane są do zadań na dużych, kilkunastometrowych i kilkudziesięciometrowych wysokościach roboczych. Do mniejszych budowli wystarczą rusztowania aluminiowe, zapewniające odpowiednią wytrzymałość.

 

Jeżeli chodzi o łatwość montażu, to prym wiodą rusztowania aluminiowe. Do ich montażu nie trzeba korzystać z dodatkowych narzędzi, co sprawdza się zwłaszcza podczas dynamicznych warunkach budowlanych. Rusztowania stalowe z kolei wymagają zdecydowanie więcej czasu i siły, aby je postawić — stosuje się je jednak przy długoterminowych projektach budowlanych.

 

Koszt inwestycji a wartość rusztowania to kolejny aspekt, który trzeba wziąć pod uwagę. Rusztowania stalowe są tańsze, jednakże wymagają regularnej konserwacji celem zapobiegania korodowaniu, co zwiększa ich koszt eksploatacji. Ze względu na materiał wykonania cena rusztowania aluminiowego jest wyższa, ale można używać ich bez obaw o szkodliwe działanie rdzy, nie wymagają częstej konserwacji i są wygodne w transporcie i użytkowaniu.

Rusztowania aluminiowe — podsumowanie

Podsumowując rusztowania aluminiowe to nowoczesne konstrukcje, wykonane z mocnego, odpornego mechanicznie materiału. Dzięki swoim właściwościom eksploatacyjnym można używać ich w różnych warunkach. Zastosowanie aluminium pozwala wygodnie transportować rusztowanie i szybko je złożyć. Rusztowanie aluminiowe Krause? Tylko na Briceo.pl — oferujemy dużo modeli, dostosowanych do różnych potrzeb.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl